Kolędnicy

2018-12-27 17:26:41 (ost. akt: 2019-01-03 12:51:47)

"Z wesołą piosenką, z muzyką i tańcem między opłotkami idą przebierańce. Wesoło śpiewamy, do okien pukamy. Hej kolęda, kolęda!"

Tak śpiewali kolędnicy z klasy VI B, którzy w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną odwiedzili uczniów klas I, II i III. Dzieci, z krótkiego przedstawienia mogły się dowiedzieć między innymi: jak jest w piekle, kim był król Herod, dlaczego Śmierć bolały nogi oraz dlaczego trzeba słuchać rad Żyda.
Sądząc po reakcjach publiczności, występy bardzo się podobały a i zapłata za kolędowanie w formie słodkiego poczęstunku świadczyła o tym, że wysiłek "przebierańców" został doceniony. Siódmoklasistom towarzyszyli : wychowawca- Arkadiusz Mamiński oraz Judyta Mazur- nauczyciel muzyki.