Nie traćmy czasu

2019-05-31 11:03:02 (ost. akt: 2019-05-31 11:05:45)

Autor: G. Pietrzyk

Internet, telefon, gry komputerowe – te wszystkie zdobycze współczesnego świata stały się złodziejami czasu. Jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego z nich korzystania? Opowiada o tym przedstawienie „Złodziej czasu”, które uczniowie naszej szkoły obejrzeli w Miejskim Domu Kultury.
Spektakl był kolejną w tym roku szkolnym propozycją wrocławskiego teatru Artenes. Tym razem nasi uczniowie mogli przekonać się, jakie są skutki wyborów dokonywanych przez wiele młodych osób. Rozmowy tylko o najnowszych gadżetach, rywalizacja o to, kto ma najlepszy telefon, i brak czasu na kontakt z rodzicami… Spektakl proponuje zaskakujące zakończenie oraz… powtórkę z lektur szkolnych, m.in. „Tajemniczego ogrodu” i „Chłopców z Placu Broni”.