Innowacja „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

2020-02-21 10:33:40 (ost. akt: 2020-02-21 10:40:43)

Klasa III B zakończyła realizację kolejnej części innowacji „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Do realizacji II modułu dzieci wybrały książkę Toma Justyniarskiego „Psie troski”.

Aby uatrakcyjnić i urozmaicić dzieciom słuchanie lektury, zaprosiliśmy do klasy gości, którzy czytali fragmenty książki. Byli to nauczyciele wf z naszej szkoły – Pan Robert Jaworski i Pani Magdalena Hajdukiewicz, a także Pan Grzegorz Drężek – przedstawiciel Pracowni Rycerskiej działającej przy MDK w Szczytnie. Następnie dzieci uzupełniły Lekturniki i dzieliły się wrażeniami z przeczytanej książki. Uczniowie wykonali także legowiska dla zwierzaków. Innym zadaniem, które klasa musiała wykonać, aby zakończyć moduł II projektu, było spotkanie z weterynarzem. Naszym gościem był Pana Janusz Bil, który opowiedział, na czym polega praca weterynarza, jak należy dbać o zwierzęta i na co zwrócić uwagę, aby zwierzę, którym się opiekujemy, było szczęśliwe. Ostatnim zadaniem, którego się podjęliśmy, było zorganizowanie w szkole zbiórki darów dla schroniska „Cztery łapy” i przekazanie ich czworonożnym pupilom. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizację naszego projektu oraz tym, którzy wsparli naszą akcję pomocy zwierzętom.

B. Łada