Olimpijskie zmagania

2017-01-15 17:30:56 (ost. akt: 2017-01-15 17:33:57)

Dnia 21 listopada 2016 roku, wytypowani przez polonistów uczniowie klas szóstych, wzięli udział w Konkursie Języka Polskiego.

Był on zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie i miał charakter szkolny.W tym ważnym dniu podopieczni musieli wykazać się znajomością języka ojczystego.

Prowadzącą była pani Hanna Horak, wieloletni nauczyciel języka polskiego.Test zawierał dwa teksty: informacyjny i fragment powieści. Skupiał się głównie na zrozumieniu tekstu czytanego. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytanie dotyczące treści utworów, wykazać się dużą wiedzą w zakresie gramatyki i ortografii oraz teorii literatury.

Uczniowie układali związki frazeologiczne i wyjaśniali ich znaczenie. Wymagane było posługiwanie się bogatym słownictwem. Podczas pisania pracy literackiej trzeba było ocenić i porównać wszystkich bohaterów literackich, występujących w analizowanych tekstach.Zdaniem uczniów podjęcie się tego „wyzwania” poszerzyło ich horyzonty i wiedzę oraz dało możliwość sprawdzenia swoich umiejętności.

Uczestnicy mają nadzieję, iż w przyszłym roku pójdzie im jeszcze lepiej i dostaną się do drugiej części konkursu. Życzymy im powodzenia :)

Autor: Szymon Szymborski, klasa VIC