SPOTKANIE AUTORSKIE Z EWĄ SOTOMSKĄ

2017-10-14 12:58:28 (ost. akt: 2017-10-14 13:05:40)

Autor: D. Wilkosz i J. Sydor

Dnia 29 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły z kl. I-III wzięli udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szczytnie Oddział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Gościem biblioteki była pani Ewa Sotomska - autorka zbioru bajek pt. „Kierz róży. Bajki mazurskie z Działdowszczyzny”.
Dzieci z uwagą wysłuchały czytanych przez autorkę bajek m. in. „Trzy cytryny”, „O głuptasku, „Dziewczę z Działdowa” oraz „Pomocny kotek”, a następnie dopasowywały ilustracje do bajek oraz układały wydarzenia w prawidłowej kolejności.

Zajęcia w bibliotece były bardzo ciekawe. Były okazją bezpośredniego kontaktu z twórcą książki, zobaczenia go „na własne oczy”. Po spotkaniu była możliwość zdobycia na pamiątkę autografu pani Ewy Sotomskiej.