menu

Sadzimy las na Szczycionku

2017-10-22 18:33:38 (ost. akt: 2017-10-22 19:21:23)

Autor: P.Suchowiecki

18 października uczniowie klasy IVA pod opieką wychowawczyni Pauliny Gogolii, oraz opiekunów Pawła Niemyjskiego i Pawła Suchowieckiego pojawili się na polanie Leśnictwa Korpele nad jeziorem Szczycionek, aby posadzić i stworzyć „alejkę buków” w pobliskim lesie.

Po dotarciu na miejsce zaczęliśmy od gorącego posiłku ( pyszny bigosik+gorąca herbata). Następnie odśpiewaliśmy gromkie sto lat, ponieważ jedna z uczennic Liwia Ciak obchodziła w tym dniu swoje urodziny. Po krótkiej zabawie na polanie wróciliśmy do ogniska, aby rozwiązać test sprawdzający wiedzę o lesie. W tym czasie dołączył do nas przedstawiciel Nadleśnictwa Korpele – pan Piotr Dzięgo, który na co dzień jest leśniczym w Leśnictwie Korpele. Jako specjalista w dziedzinie opieki nad lasami przeprowadził zajęcia edukacyjne z instruktażem praktycznym , jak prawidłowo powinniśmy posadzić młode drzewka, aby miały najlepsze warunki do rozwoju i wzrostu ( drzewka zawsze sadzimy korzeniami w dół!!!). Następnie przystąpiliśmy do sadzenia. Każdy z uczestników posadził przynajmniej jedno swoje drzewko, które następnie otrzymało swój specjalny identyfikator z imieniem osoby, która je posadziła i obietnicę, że będzie je odwiedzać i się nim opiekować.

Każde z drzewek zostało również dokładnie zmierzone a następnie narysowane w specjalnym zeszycie obserwacji, gdzie będą zbierane informacje o stanie roślin podczas kolejnych odwiedzin. Ponieważ teren na którym sadziliśmy małe buki był trudny, po ciężkiej pracy wszyscy udaliśmy się na polanę do ogniska, gdzie czekały na nas przygotowane przez przedstawicielkę Rady Rodziców klasy p. Ewę Suchowiecką przepyszne gorące pieczone kiełbaski, napoje, owoce i soki. W trakcie posiłku skorzystaliśmy z możliwości nauki pieczenia „ ciasta z kija” nad ogniskiem. W nagrodę za wykonaną pracę otrzymaliśmy trochę słodkości. Ponieważ grupa była już mocno zmęczona, zdecydowaliśmy, że do szkoły wracamy podmiejskim autobusem .

Szczególne podziękowania kierujemy dla Nadleśnictwa Korpele za okazaną pomoc i udostępnienie terenu, sadzonek, a także za super spędzony czas.
Uczniowie i opiekunowie.