Przez misje poznajemy świat- spotkanie z misjonarzem

2017-12-03 16:39:39 (ost. akt: 2017-12-03 16:45:03)

Autor: L.Makaruk

Stało się tradycją, że każdego roku w naszej szkole gościmy misjonarza, który przybliża uczniom problematykę mieszkańców dalekich, egzotycznych krajów.

W dniach 21-22 listopada 2017 roku,odwiedził nas ksiądz Tomasz Niedźwiedzki, zaproszony przez panią katechetkę Lidię Makaruk, który zechciał podzielić się z nami swoimi przeżyciami i doświadczeniami z pracy misyjnej w Polinezji, na wyspie Tahiti.

Uczniowie klas IV-VII w skupieniu i z uwagą słuchali słów misjonarza, który w barwny i obrazowy sposób opowiadał o realiach z jakimi zetknął się podczas posługi, którą pełnił w ramach misji na wyspach pochodzenia wulkanicznego Oceanu Spokojnego.
Polinezja to egzotyczny kraj, ale nie wszystko jest tu piękne. Brakujetutaj szczególnie wody słodkiej i prądu, a także księży do posługi duszpasterskiej.
Wiele emocji wzbudził film pokazujący rekiny, które atakowały kamerę duszpasterza.
Ksiądz Tomasz pokazał nam również wielkiego, żywego motyla, który jest symbolem Zmartwychwstania, a także prawdziwe perły.

Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o kulturze, pięknie przyrody, a zaprezentowane zdjęcia i filmy pomogły zobrazować opowiadane historie.
Spotkanie z ks. Tomaszem na długo pozostanie w naszej pamięci, było ono dla społeczności szkolnej bardzo wartościowym i ciekawym przeżyciem.

Dla nas wszystkich była to bardzo interesująca i niezwykła lekcja nie tylko geografii, kultury ale przede wszystkim człowieczeństwa, za co księdzu Tomaszowi dziękujemy!