menu

Szkolny Mam Talent

2018-04-26 14:42:23 (ost. akt: 2018-04-27 08:26:36)

Autor: J.Mazur

26 kwietnia w naszej szkole odbyła się II edycja konkursu " Mam talent".

Jury w składzie: Grażyna Wyrzykowska -Mączyńska- muzyk, Anna Chrzanowska Żemek- nauczyciel języka angielskiego, Artur Trochimowicz- członek chóru Kantata wysłuchali 23 piosenek w wykonaniu solistów, duetów i większych zespołów. Cieszy fakt, że niemal wszyscy młodzi artyści wybrali utwory w języku polskim. Prowadzenie imprezy zostało powierzone uczennicy klasy VII A- Weronice Radzińskiej, która w roli konferansjera spisała się na medal.


Jury po długiej naradzie postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Grand Prix konkursu:
Uczniowie klas VII, chór szkolny oraz zespół gitar za wykonanie piosenki "When I'M gone" (Cup song)

W kategorii "Kobiety" pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajęły Nally Marmucka i Julia Zawalniak śpiewające piosenkę " Być kobietą". II miejsce powędrowało do Julii Tymińskiej i Agaty Jesionowskiej za utwór
" Dziewczyna z granatem". III miejsce wyśpiewała Wiktoria Wanat prezentująca " O mnie się nie martw"

W kategorii " Droga" przyznano następujące nagrody:
I miejsce-Patryk Żelaznowski, który prezentował utwór " Pod wiatr"
II miejsce- Julia Zawalniak z piosenką " Skrzydła"
III miejsce ex aequo: Natalia Dąbkowska, Julka Kacprzak, Zosia Stępień prezentujące utwór " Na skraj świata" oraz Julia Farjan z piosenką' Pół kroku stąd"

Kolejna kategoria to piosenka polsko- angielska. Tu zostały wyróżnione utwory, które znamy z repertuaru zagranicznych wykonawców, ale prezentowane w polskich przekładach.
Nagrodzono: Julię Kaczmarczyk za utwór " 2U" (I miejsce) oraz Oliwię Osowiecką i Gabrysię Parzych za piosenkę " Love yourself" ( II miejsce)

Jako, że pani Anna Chrzanowska- Żemek jest również nauczycielem przyrody i biologii- pojawiła się kolejna kategoria nazwana " Biologiczno-przyrodniczą". I tu nagrodzeni zostali: Antek Iwanicki za piosenkę " Moja planeta", Nadia Tyczyńska oraz zespół w składzie Olga Łukasik, Natalia Rolka, Maja Miszkiewicz, Zuzia Mazecka, Paulina Tymińska, Martyna Tymińska Julia Tymińska- za wykonanie piosenki " Kaktus" oraz Nelly Marmucka i Amelia Łyszkowska za piosenkę " Meluzyna".
W kategorii " Uśmiech sceniczny" jury postanowiło nagrodzić Wiktorię Sawicką oraz Wiktorię Kowalczyk.
Gratulujemy wszystkim artystom talentu i odwagi. Laureaci konkursu wystąpią na dużej scenie podczas festynu wojcieszkowego już 26 maja 2018.