Zajęcia dodatkowe z programowania w ramach projektu CMI

2022-09-07 14:07:40 (ost. akt: 2022-09-07 14:21:18)

Zainteresowanych uczniów z klas 5-8 zapraszam na spotkanie organizacyjne w piątek 9 września o godzinie 11.30 do sali nr 7.

CMI to niezwykła przygoda zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów. To szansa na podniesienie kompetencji, zdobycie doświadczenia, rozwój i poznanie fantastycznych, wartościowych ludzi, którzy inspirują.

Koło informatyczne prowadzone jest przez panią Agatę Lewalską, która już po raz drugi zdobyła grant na prowadzenie zajęć w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Zajęcia rozwijają zainteresowania informatyczne, pobudzają kreatywność oraz aktywizują i promują współpracę zespołową. Podczas zajęć uczestnicy uczą się zarówno algorytmiki, programowania, jak i robotyki.

W zajęciach w ramach grantu CMI prowadzonych na terenie naszej szkoły biorą uczniowie klas V-VIII.

Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmocni u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania, posłuży także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłoni zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym.

Zapraszam na spotkanie organizacyjne w piątek 9 września o godzinie 11.30 do sali nr 7.

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i środy. (dokładne godziny ustalimy na spotkaniu)