menu

Z myślą o Niepodległej Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

2018-12-01 14:37:52 (ost. akt: 2018-12-01 14:44:42)

Autor: J.Sydor, D.Wilkosz

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce oraz w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Tematem przewodnim tegorocznego święta było hasło „Książka to przyszłość”- informowała o tym przygotowana okolicznościowa gazetka.Z okazji święta na uczniów czekały ciekawe konkursy,akcje i inne atrakcje.W tym roku szczególnie zadbano i zorganizowano przedsięwzięcia przypominające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.W bibliotece można było obejrzeć wystawę „Galeria znanych Polaków”,a w holu przed biblioteką przygotowano gazetkę ścienną „ Rok dla Niepodległej” oraz dekorację „100 aforyzmów o czytaniu na 100-lecie”.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy:
- „Galeria znanych Polaków” – nagrodę otrzymała Zuzanna Zalewska kl. VII a
- „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie” – ilustracja do legendy: nagrodę otrzymała Justyna
Husak II b.
- „100 x 100 - Słowem malowane” - ilustracja do patriotycznego wiersza lub piosenki: nagrody otrzymały: Julia Szczepańska kl. V b ( piosenka „Serce w plecaku” ) oraz Aleksandra Sylla kl. V f. ( wiersz o Powstaniu Warszawskim ).

Oprócz konkursów każdy uczeń wypożyczający książkę mógł wziąć udział w darmowej loterii fantowej. Losowanie odbywało się w każdy piątek na długiej przerwie. Uczniowie mieli również możliwość napisania życzeń dla biblioteki z okazji jej święta oraz na przerwach wziąć udział w quizach związanych z poznawaniem słów i ich pisownią . Odwiedzający bibliotekę mieli również okazję zapoznać się z zakupioną okolicznościową książką „100 na 100 - Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości”.

Rozstrzygnięcie konkursów nastąpiło w przeddzień święta 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zwycięzcom gratulujemy! Święto Biblioteki 2018 już za nami, ale nasza szkolna książnica nadal zaprasza w swoje progi wszystkich uczniów.