Code Week 2023, czyli Europejski Tydzień Kodowania

2023-10-26 14:58:05 (ost. akt: 2023-11-15 12:23:25)

W dniach 9-20 października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do akcji Code Week 2023, czyli Europejski Tydzień Kodowania.

W ten ciekawy i interesujący sposób promujemy i popularyzujemy programowanie i umiejętności cyfrowe. Uświadamiamy korzyści, jakie płyną z nauki kodowania od najmłodszych lat.

Uczniowie mieli okazję programować przy użyciu robotów mBot i CodeyRocky oraz klocków Lego Spike, które otrzymali dzięki dwóm programom: Laboratoria Przyszłości i grantowi Centrum Mistrzostwa Informatycznego.
Na lekcjach informatyki oraz zajęciach pozalekcyjnych samodzielnie programowali te roboty, wykorzystując ich różnorodne czujniki. Wykorzystywali różne platformy, takie jak "Minecraft", "Star Wars", "Kraina lodu", "Grid Garden", "Blockly Games", "Compute it Python", "Blockly Games", "Little dot Adventure" i wiele innych.

To była wyjątkowa okazja, aby rozwijać swoją kreatywność i umiejętności techniczne, a jednocześnie przekonywać się o fascynującym świecie kodowania.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej inicjatywie, promując umiejętności programowania wśród naszych uczniów. Uważamy, że nauka kodowania to inwestycja w przyszłość, i jesteśmy dumni z zaangażowania naszych uczniów w rozwijanie tych ważnych umiejętności.

Gratulujemy im kreatywności i osiągnięć w trakcie Tygodnia Kodowania!

Agata Lewalska
Mirosława Maroszek