Tydzień humanitaryzmu

2018-12-01 15:02:41 (ost. akt: 2018-12-01 15:06:37)

Autor: M.Zapadka

Za nami tydzień humanitaryzmu. Od 16 do 27.11.2018r uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły mieli możliwość wziąć udział w projekcie edukacyjnym, którego hasłem przewodnim był humanitaryzm.

Podczas zajęć lekcyjnych poszczególne klasy zapoznawały się m.in. z tematyką: podstawowych praw człowieka, etyki działań humanitarnych, międzynarodowych organizacji na rzecz ochrony praw człowieka.

Uczniowie wysłuchali mini wykładów, aktywizowani byli poprzez metody problemowe, dyskusję. Poruszane kwestie były podejmowane przez uczniów z zaangażowaniem.
Ubogacające również były spotkania z gośćmi. W ramach podejmowanej tematyki uczniowie waz z nauczycielami spotkali się z zawodowym kuratorem sądowym, Misjonarzem Afryki ze zgromadzenia Ojców Białych oraz przedstawicielem Polskiego Czerwonego Krzyża.