Uniwersytet Młodego Odkrywcy 2.0

2019-02-27 08:01:54 (ost. akt: 2019-02-27 08:05:21)

Autor: A.Chrzanowska-Żemek

W sobotę 23.02 zakończyliśmy cykl zajęć na Uniwersytecie Młodego Odkrywcy odbywającym się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Od października do stycznia wzięliśmy udział w zajęciach o bardzo różnej tematyce.

Wykonywaliśmy mini ogródki w butelkach, nauczyliśmy się rozpoznawać dźwięki płazów, poznaliśmy przystosowanie ryb, barwiliśmy komórki roślinne, dokonywaliśmy obserwacji mikroskopowych, uczyliśmy się o pijawkach, zajmowaliśmy się mikrorozmnażaniem roślin.

Mini ogródki wykonane przez nas można znaleźć w sali 208 i 306.

Zajęcia prowadzone były przez wielu interesujących ludzi. Każdy z naukowców przedstawiał nam mnóstwo ciekawostek, pomagał nam w wykonywaniu zadań, odpowiadał na nurtujące nas pytania.

Na każdych zajęciach dowiadywaliśmy się nowych rzeczy, nabywaliśmy umiejętności kluczowe: matematyczno-przyrodnicze, umiejętność rozwiązywania problemów, umiejętność uczenia się i pracy zespołowej, poznaliśmy różne sprzęty laboratoryjne.

Dodatkowym atutem była okazja spędzenia czasu na pięknym Kortowie i możliwość poczucia się studentem.

Piszą o nas w Gazecie Olsztyńskiej:
Młodzi Odkrywcy