Święto Latawca 2019

2019-09-23 12:24:41 (ost. akt: 2019-09-23 19:49:04)

Nasza szkoła już po raz dwudziesty ósmy obchodziła Święto Latawca. Pogoda dopisała, a pod niebo wzbiło się ponad 160 kolorowych latawców wykonanych przez najmłodszych uczniów „Dwójki”.

Wyniki tegorocznej edycji Święta Latawca

Uczniowie klas I-III piątek 20 września spędzili na stadionie przy ul. Śląskiej. Tam przez ponad 3 godziny uczestniczyli w festynie związanym z tegorocznym Świętem Latawca. Nie mogło zabraknąć rozmaitych konkursów. Najwięcej latawców, bo ponad 80, wykonali uczniowie klas I. Na szczególne uznanie zasługuje klasa Ib – tu barwnych i ciekawie ozdobionych machin latających było więcej niż uczniów. Najpiękniejszy latawiec w szkole przygotowała Maja Walesiak z kl. I b, a najwyżej wzbił się latawiec Mai Błaszczyk z kl. III b. W komisji konkursowej zasiadali przybyli na festyn rodzice.
Na wyróżnionych w poszczególnych klasach uczniów czekały dyplomy wręczane przez panią dyrektor Katarzynę Ulatowską, można było również wybrać nagrodę. Całość imprezy poprowadziła pani Judyta Mazur, a festyn przygotowali panowie: Robert Jaworski i Paweł Suchowiecki.

Autor:
G. Pietrzyk