Sprzątanie Świata 2019

2019-09-28 16:43:49 (ost. akt: 2019-09-28 16:50:12)

Autor: A.Chrzanowska-Żemek

Tegoroczna akcja Sprzątanie Świata - Polska pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” przypadła 20-22 września. Akcja jest rozpowszechniona dzięki Fundacji Nasza Ziemia.

Nasza szkoła również dołączyła się do akcji poprzez sprzątanie najbliższej okolicy budynku oraz otoczenia pobliskiego jeziora Szczycionek. W akcji wzięli uczniowie klas IVc oraz Va, którzy bardzo chętnie porządkowali szkolne podwórko.

Klasa Va w raz z p. A. Chrzanowską-Żemek oraz p. A. Ladzińską wybrała się na Szczycionek, gdzie pogoda próbowała pokrzyżować im plany. Zmoknięci uczniowie mogli ogrzać się przy kominku oraz napić się gorącej herbaty u państwa Zawalniak. Mimo tego wrócili do szkoły z uśmiechami na ustach.

Fundacja zachęca do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami. Celem akcji jest także inicjowanie sprzątania tam, gdzie należy posprzątać oraz zmiana naszych indywidualnych nawyków, a także zmiana procedur w instytucjach i firmach na przyjaźniejsze środowisku (np. rezygnacja z jednorazowych plastików).