Śniadanie daje moc!

2019-11-20 21:35:29 (ost. akt: 2019-11-22 11:26:23)

Czy w szkole można jeść warzywa i owoce? Trzeba! Drugie śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem, który pozwala dzieciom zachować energię i skupienie podczas dnia wypełnionego lekcjami i dodatkowymi zajęciami.

Dlatego codziennie, bez wyjątku, w plecaku dziecka powinna się znaleźć śniadaniówka z pożywnym, lekkim, drugim śniadaniem. Oczywiście w żadnej śniadaniówce nie może zabraknąć warzyw i owoców, która jest podstawą zbilansowanej diety. Tylko taka gwarantuje zdrowie teraz i w przyszłości.

Musimy działać już teraz i możemy to zrobić razem! Dlatego w naszej szkole 14 listopada 2019r. odbyła się akcja „Śniadanie daje moc”. Tego dnia uczniowie w klasach spożywali drugie śniadanie. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki, sałatki owocowe oraz pokrojone warzywa. Dzieci nabrały dużo energii i mocy.

To ważne, żeby wiedzieć i rozumieć, jak jeść, żeby żyć zdrowiej od najmłodszych lat przez całe życie. To wszystko pomoże dzieciom zrozumieć, dlaczego jedzenie warzyw i owoców jest najważniejsze. Bawcie się dobrze jedzcie owoce i warzywa i bądźcie zdrowi. Uczmy więc nasze dzieci nawyków właściwego żywienia i zdrowego stylu życia.

Ewelina Freitag
Jowita Alicka