25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

2019-12-01 22:03:52 (ost. akt: 2019-12-02 08:44:17)

Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania, na które zaproszono dzieci wraz z ich pluszowymi maskotkami.

Uczniowie klas I d oraz II b poznali historię święta, a następnie najbardziej znane misie – bohaterów bajek książkowych oraz filmowych. Nie obyło się też bez odrobiny nauki. W krótkiej prezentacji przedstawiono najważniejsze informacje o niedźwiedziach brunatnych i polarnych. Dzieci z uwagą wysłuchały ciekawostek o zwyczajach niedźwiedzi, a podczas mini konkursu przyrodniczego wykazały się dobrą pamięcią oraz dużą wiedzą. Przygotowana została też wystawka pod hasłem "Misiowe lektury", na której zaprezentowane zostały pozycje z literatury dziecięcej poświęcone misiom. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały opaski na głowę z sylwetką misia.
Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.

J. Sydor, D. Wilkosz