Przedświąteczna wyprawa do Olsztyna

2019-12-13 10:16:41 (ost. akt: 2019-12-13 10:20:47)

Autor: G. Pietrzyk

Uczniowie klas V c i V d we wtorek 10 grudnia zamiast w szkole byli w Olsztynie. Podczas wizyty w stolicy naszego województwa najpierw zawitali do planetarium, potem zaś obejrzeli przedstawienie w Olsztyńskim Teatrze Lalek.

W planetarium piątoklasiści poznawali w sali projekcyjnej tajemnice kosmosu – zarówno jego fragmentów widzianych o różnych porach roku z naszego województwa, jak i części znacznie, znacznie odleglejszych. Po seansie każdy chętny mógł sprawdzić, ile ważyłby na różnych planetach Układu Słonecznego.
W teatrze uczniowie obejrzeli przedstawienie, w którym na scenie wystąpili aktorzy razem z kukiełkami. Mocno zwariowany spektakl zatytułowany „Doktor Proktor i niemal ostatnie święta” powstał na podstawie książki norweskiego pisarza Jo Nesbo i w dość nietypowy sposób wprowadzał w atmosferę zbliżającego się Bożego Narodzenia.
Autor: G. Pietrzyk