Wyjaśnienie sytuacji z dnia 13.01.2020

2020-01-13 16:32:02 (ost. akt: 2020-01-13 18:32:26)

W związku z zaistniałą sytuacją spowodowaną niewłaściwym zachowaniem uczennicy, która rozpyliła osobisty gaz pieprzowy (informacja potwierdzona przez służby interwencyjne), powodując złe samopoczucie niektórych uczniów informujemy iż:

- nastąpiła ewakuacja uczniów z zagrożonych pięter na salę gimnastyczną
- udzielono potrzebującym pierwszej pomocy
- nastąpiło natychmiastowe wietrzenie szkoły
- niezwłocznie poinformowano policję, straż pożarną i pogotowie ratunkowe
- na sali gimnastycznej P. dyrektor przeprowadziła uspokajającą pogadankę z uczniami, zaproponowała opiekę pielęgniarki szkolnej i pedagoga
- klasy I-III, które zostały na III piętrze oraz w świetlicy szkolnej(dzieci nie były zagrożone) były również pod ciągłą kontrolą nauczycieli wychowawców, nauczycieli wspomagających, pedagoga szkolnego oraz wicedyrektora.

Po sprawdzeniu budynku szkoły przez straż pożarną dzieci mogły wrócić do klas.

W ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej szkoła proponuje konsultacje z psychologiem bądź pedagogiem szkoły.

Wszelkie pytania dotyczące wydarzenia proszę kierować do dyrektora szkoły.