Szkolny Konkurs Kolęd

2017-01-04 08:55:28 (ost. akt: 2017-01-08 16:19:07)

Autor: J.Mazur

22 grudnia w naszej szkole odbył się coroczny Konkurs kolęd dla klas IV-VI.

Impreza rozpoczęła się od występu chóru szkolnego, który wraz z zespołem gitarowym zaprezentował pastorałki " Dlaczego dzisiaj" i " Na Boże narodzenie". Po tym występie przyszedł czas na prezentacje konkursowe.

Tak jak w poprzednich latach, każda z klas przygotowała inną kolędę. Jury w składzie: Grażyna Wyrzykowska- Mączyńska, Anna Bogusz i Aleksander Tomaszczyk oceniali przede wszystkim umiejętności muzyczne klasy ( śpiew, znajomość tekstu, użycie instrumentów). Ważna była też prezentacja sceniczna zespołu- rekwizyty, stroje, umiejętność współpracy oraz właściwego zachowania się na scenie. Wykonawcy mieli też jedno arcytrudne zadanie- musieli pozyskać do swojego występu osobę dorosłą- nauczyciela lub rodzica i trzeba przyznać, że z tego zadania klasy wywiązały się znakomicie.

Po wysłuchaniu wszystkich kolęd Jurorzy udali się na naradę. Po krótkiej przerwie poznaliśmy zwycięzców:

III miejsce zajęła klasa VA za żywiołowe wykonanie pastorałki " My też pastuszkowie"
II miejsce przypadło klasom: VC, która zaprezentowała angielską kolędę w polskim przekładzie " Kolędowania nadszedł czas" oraz klasie VIA, która zaśpiewała " Oj Maluśki".
I Miejsce przypadło klasie IV B za wykonanie kolędy " Gdy się Chrystus rodzi"

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konkursu.