Babcia Marysi czyta Dzieciom w Bibliotece

2017-01-19 11:56:10 (ost. akt: 2017-01-19 12:01:14)

Autor: D.Wilkosz, J.Sydor

Kolejną osobą, która włączyła się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom” była  pani Halina Jagodzińska – babcia Marysi z klasy II c

"Babciu nasza ukochana, nie bądź nigdy zatroskana,
Niechaj wdzięcznych wnucząt koło, zawsze widzi Cię wesołą!
Niechaj w zdrowiu długie lata dni Twe płyną w pomyślności,
Niech Twe chwile radość splata pośród wnucząt swych miłości!"

Celem spotkania było propagowanie wśród uczniów naszej szkoły zamiłowań czytelniczych poprzez popularyzację literatury dla dzieci, wzmacnianie więzi z rodziną, a w szczególności z Babcią i Dziadkiem, kształtowanie szacunku dla nich. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszono babcię naszej uczennicy. Pani Halina z uczuciem  interpretowała specjalnie wybrany z tej okazji utwór „Babcia Kluczykowa”. Taki sposób prezentacji literatury trafił do gustów uczniów klasy III e , bo wysłuchały jej  z dużym zainteresowaniem.

Dzień Babci i Dziadka, który wypada 21 i 22 stycznia to wyjątkowa okazja, aby własnoręcznie wykonać laurkę i złożyć dziadkom życzenia.

Po zakończonym spotkaniu dzieci samodzielnie wykonały przepiękne kolorowe laurki, które wręczą swoim ukochanym babciom i dziadkom w tym jednym z najpiękniejszych dni w roku.Podczas spotkania panował miły i serdeczny nastrój.