2017-04-25 10:21:09 (ost. akt: 2017-04-25 10:25:04)

Autor: J. Sydor i D. Wilkosz

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika to oficjalne przyjęcie do grona czytelników biblioteki.

Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania oraz postępowania z książką. W dalszej części uroczystości uczennice klasy V c i III b przebrane za bohaterów książek, przedstawiły pierwszoklasistom inscenizację połączoną z zagadkami.

Po zdaniu egzaminu ze znajomości bajek i baśni nastąpił moment uroczystego ślubowania młodych czytelników. Pierwszoklasiści z przejęciem powtarzali słowa „My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście obiecujemy być przyjaciółmi książek, dbać o nie i je szanować i czytać jak najwięcej”. Po przysiędze odbyło się pasowanie. Na zakończenie została odśpiewana „Piosenka o bibliotece” do melodii „Hej, sokoły”. Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali dyplom i zakładki do książek.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych. Zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki!