menu

Święto Latawca 2017

2017-09-26 08:16:44 (ost. akt: 2017-09-27 08:07:38)

W piątek 22 września 2017r. odbyło coroczne Święto Latawca.

W tym roku już po raz 26 uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami puszczali latawce. Kolejny raz, dzięki uprzejmości MOS mogliśmy świętować na Stadionie Miejskim przy ulicy Sląskiej.
Pomimo obaw pogoda nam dopisała, a latawce szybowały wysoko. W tym roku komisja składająca się z rodziców przyznała dwa pierwsze miejsca za najwyżej latające latawce: Mateuszowi Kornowskiemu z kl. III C, oraz Mai Błaszczyk z kl. I A. Drugie miejsce w tej konkurencji zajął Michał Banul z kl. I C, a trzecie Janek Krajewski z kl. III A.
Oprócz konkurencji wysokich lotów jury składające się z rodziców wybierało najpiękniejsze latawce z każdego ciągu klas. W klasach pierwszych zwyciężyła Eliza Lewandowska z klasy I A,w drugich natomiast najpiękniejszy latawiec wykonała Maja Sadowska z klasy IIB., zaś w kasach trzecich najładniejszy latawiec zrobiła Tosia Wołczkiewicz z klasy III A.

W trakcie dorocznej imprezy puchar za największą ilość własnoręcznie wykonanych latawców zdobyła klasa II B, a najliczniej zgromadzili się rodzice uczniów klasy II A.

Każdy młody uczestnik dorocznego święta otrzymał specjalną „latawcową” przypinkę. Oprócz puszczania latawców uczestnicy obejrzeli pokaz jazdy konnej z elementami woltyżerki i hipoterapii przygotowany przez Fundację dla Mirka OPP z Nowych Kiejkut w wykonaniu Doroty Suchowieckiej z klasy IVa, oraz Mai Kaszubowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie. Wielu uczniów skorzystało z jazdy konnej, oraz skosztowało pyszne babeczki, ciasta i kiełbaski na przygotowanym kiermaszu przez uczniów klasy VI C.

Wioletta Dańkowska