OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

2017-10-14 13:05:50 (ost. akt: 2017-10-14 13:27:08)

Autor: D.Wilkosz

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Święto ma długą tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stało się okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, takich jak: rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między dorosłymi i dzieckiem, stymulowanie rozwoju czy wzbogacanie słownictwa, jak również ma na celu propagowanie głośnego czytania dzieciom, nie tylko przez rodziców czy dziadków w domu, ale i w szkołach.

Akcja głośnego czytania realizowana w ramach kampanii „ Cała Polska Czyta Dzieciom ‘’ jest jedną z form pracy z młodym czytelnikiem, realizowaną w naszej szkole.
W tym dniu w naszej szkole o godzinie 10.00 (przez 10 -15 minut) nauczyciele, a także niekiedy super czytający uczniowie, prezentowali fragmenty ulubionych książek.

W doborze odpowiednich tekstów literackich, jak zawsze pomocą służyły panie z biblioteki.
Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić uczniom starszym i tym młodszym, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.