PASOWANIE UCZNIÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

2017-11-15 08:22:30 (ost. akt: 2017-11-15 08:30:29)

Autor: J.Sydor

Oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników odbyło się 25 października 2017.

Po krótkim wprowadzeniu dzieci poznały bibliotekę, zasady wypożyczania, regulamin biblioteki, a następnie obejrzały specjalnie na tę okazję przygotowane przedstawienie.
Z inscenizacji w wykonaniu uczennic z klas VI c i IV b przebranych za postacie z bajek, pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, jak z nimi postępować oraz jakie korzyści płyną z czytania. Następnie odgadywali zagadki, które sprawdziły ich wiedzę o baśniach i bajkach.
Po zdaniu egzaminu ze znajomości książek dla dzieci nastąpił moment uroczystego ślubowania. Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie,  że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Przed powrotem na lekcje każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali dyplom i pamiątkowe zakładki do książek.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych. Zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki!