Szczytno miastem wielu kultur

2017-11-28 07:19:39 (ost. akt: 2017-11-28 07:23:37)

Autor: M.Ałaj

W październiku w ramach projektu „Szczytno miastem wielu kultur” gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli trzech grup etnicznych zamieszkujących nasze miasto -Kurpiów ,Mazurów i Kresowiaków.

Uczniowie klasy III a uczestnicząc w zajęciach i warsztatach mieli okazję bliżej poznać region w którym mieszkają.
Panie Irena Mossakowska i Beata Arbatowska ze Stowarzyszenia „Kurpie w Szczytnie” zaprezentowały swoje barwne stroje, omówiły dzieje i kulturę ludu kurpiowskiego. Za sprawą pani Bożeny Dermont z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wileńsko – Nowogrodzkiej uczniowie poznali historię ludzi przesiedlonych z Kresów wschodnich. Historię Mazurów oraz ich kulturę i wierzenia przedstawił pan Robert Arbatowski.
15 listopada w MDK uczniowie trzech podstawowych szkół szczycieńskich uczestniczyli w podsumowaniu projektu połączonym z warsztatami kulinarnymi i rękodzieła ludowego. Szczytno miastem wielu kultur Szczytno miastem wielu kultur Szczytno miastem wielu kultur Szczytno miastem wielu kultur