menu

Listopad w bibliotece szkolnej

2017-12-06 06:51:19 (ost. akt: 2017-12-06 06:59:09)

Autor: J.Sydor, D.Wilkosz

W listopadzie w bibliotece – miały miejsce spotkania w ramach projektu edukacyjnego promującego czytelnictwo realizowanego w klasach I-III.

„Wyspa Szacunku” - pod takim tytułem odbyły się zajęcia dotyczące kultury i szacunku na które biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas iii. Po wysłuchaniu bajki psychoedukacyjnej pt. „Wyspa szacunku” uczniowie wykonywali praktyczne ćwiczenia sprawdzające wiedzę na temat kulturalnego zachowania.

25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia
W przeddzień tego święta w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania, na które zaproszono uczniów klas II wraz z ich pluszowymi maskotkami. Dzieci poznały historię święta, a następnie najbardziej znane misie – bohaterów bajek książkowych oraz filmowych. Chętni uczniowie mogli też spróbować miodu – przysmaku Kubusia Puchatka. Na zakończenie przygotowano zabawę ruchową w rytm piosenki „Pluszowy miś”. Po przeprowadzonych zajęciach uczniowie mieli za zadanie wykonać ilustracje przedstawiające „misiowych” bohaterów. Efektem spotkania w bibliotece była wystawa prac plastycznych uczniów.