Mikołajki w Bibliotece Szkolnej

2017-12-28 13:31:47 (ost. akt: 2017-12-28 13:35:17)

Autor: J. Sydor, D.Wilkosz

6 grudnia w bibliotece szkolnej odbyło się „Mikołajkowe czytanie”, na które zaproszeni zostali uczniowie klas I.

Dzieci wysłuchały opowieści o świętym Mikołaju – biskupie, który robił wszystko, by pomóc najuboższym niczego nie oczekując w zamian. Następnie uczennice z klasy VI a przeczytały fragment książki pt. „Moja pierwsza książka na święta". Odpowiedni wystrój biblioteki i dekoracje tworzyły radosny, świąteczny klimat. Na zakończenie zajęć na dzieci czekała miła niespodzianka - odwiedziny Świętego Mikołaja (w tej roli wystąpił jeden z pracowników biblioteki szkolnej). Święty Mikołaj opowiadał dzieciom o swojej pracy oraz o tradycjach bożonarodzeniowych. A gdy rozbrzmiała muzyka porwał wszystkich do tańca. Na zakończenie wręczył pierwszoklasistom cukierki i przedstawił swoją prośbę, by dzieci chętnie wypożyczały i czytały książki z biblioteki szkolnej.