Babcia Filipa czyta Dzieciom w Bibliotece

2018-02-11 18:11:34 (ost. akt: 2018-02-11 18:19:33)

Autor: J.Sydor, D.Wilkosz

Kontynuując akcję „ Cała Polska czyta dzieciom” zaproszono do biblioteki panią Marię Ziółek – babcię Filipa z klasy II b.

Celem spotkania było propagowanie wśród uczniów naszej szkoły zamiłowań czytelniczych poprzez popularyzację literatury dla dzieci, wzmacnianie więzi z rodziną, a w szczególności z Babcią i Dziadkiem, kształtowanie szacunku dla nich. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszono babcię naszego ucznia. Pani Maria z uczuciem  interpretowała „Nie płacz koziołku” Siergieja Michałkowa . Dzięki odpowiednio dobranej intonacji i barwy głosu dzieci przeżyły przygodę niesfornego i upartego koziołka. Na przykładzie tej historii dzieci  zrozumiały jak ważna w życiu jest przyjaźń, chęć współpracy i niesienie pomocy drugiemu człowiekowi – okazywanie solidarności i zainteresowania jego problemami. Przekonali się, że bycie dobrym i uczynnym dla innych to postawa godna naśladowania.
 Po wysłuchaniu tekstu chętnie odpowiadały na zadawane pytania oraz bez trudu odczytały zawarte w nim przesłanie - „ Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”
Taki sposób prezentacji literatury trafił do gustów uczniów klasy I b i II b , bo wysłuchały jej  z dużym zainteresowaniem.
Czas na czytaniu upłynął bardzo szybko i przyjemnie, a uśmiech na twarzach dzieci utwierdził nas w przekonaniu, że spotkanie się udało. Na zakończenie były podziękowania i słodkości.
W dzisiejszym świecie coraz więcej jest zdarzeń, które świadczą o głębokim kryzysie wartości moralnych. Dlatego ważne jest, by dzieci rozumiały czym są i czemu służą wartości.