menu

Dzień Kobiet

2018-03-21 10:23:07 (ost. akt: 2018-03-21 10:28:41)

Autor: U.Chrzanowska, J.Mazur

„ Dzień Kobiet” to spektakl przygotowany przez klasę VII A z okazji święta wszystkich pań. 12 marca w małej sali gimnastycznej ponad 150 uczniów miało okazję obejrzeć efekt prawie dwumiesięcznej pracy.

W role narratorów wcielili się Wojtek Żyra oraz pan Marek Jóźwicki. Narratorzy przeprowadzali nas przez scenki z różnych okresów historycznych aby odpowiedzieć sobie na dwa podstawowe pytania:” Kim jest kobieta ” oraz „Jakie jest Jej największe marzenie”.

Dzień Kobiet


Byliśmy zatem w saloniku poety Juliana Tuwima , którego przyjaciele zastali przy pisaniu wiersza o kobiecie. Następnie narratorzy zabrali nas do starożytnej Grecji gdzie pastuszek Parys miał rozstrzygnąć spór między boginiami o to, która jest najpiękniejsza. W trzeciej scenie odwiedziliśmy komnatę średniowiecznej damy, która wypłakiwała oczy za swym rycerzem. Obraz prawdziwej natury kobiety oraz Jej marzeń podsumowały dwie filmowe sondy przeprowadzone w naszej szkole wśród dorosłych i dzieci. Okazało się, że kobieta to postać piękna, krucha, taka, którą trzeba chronić i taka, która do życia jest potrzebna. A o czym marzy każda kobieta? No cóż, najprościej rzecz ujmując- marzy o tym, aby być szczęśliwa.
Wszystkim zgromadzonym na sali paniom życzenia zdrowia i szczęścia złożył pan Marek Jóźwicki a uczniowie dołączyli do życzeń piosenkę oraz własnoręcznie wykonane kwiaty. Spektakl przygotowany był pod kierunkiem wychowawcy: Urszuli Chrzanowskiej, nauczycielki muzyki: Judyty Mazur z licznym wsparciem rodziców.

Obsada spektaklu:
Julian Tuwim- Maciej Stasiewicz
Przyjaciele Tuwima: Weronika Radzińska, Dobrochna Sintek, Maciej Konstanty
Eris: Joanna Radgowska
Hera: Oliwia Zawada
Atena: Gabrysia Żotkiewicz
Afrodyta: Marta Lutrzykowska
Uczestnicy uczty: Julia Samsel, Olek Mirota
Dama: Amelia Chełstowska
Rycerz Mściwój: Maciej Konstanty/ Eryk Błoński
Giermek: Bartosz Waloszek
Narratorzy: Marek Jóźwicki, Wojciech Żyra
Oprawa muzyczna: Gabrysia Żotkiewicz- piano, Marta Lutrzykowska, Julia Jóźwicka- skrzypce, Weronika Radzińska, Oliwia Zawada, Judyta Mazur-gitary
Scenariusz: na podstawie pomysłów Weroniki Radzińskiej i Kornelii Kopiś- Judyta Mazur