Powiatowy Konkurs Wielkanocny

2018-03-27 09:25:50 (ost. akt: 2018-04-06 08:39:22)

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych, a najlepiej kiedy robią to wspólnie z rodzicami.

Okazją do zaprezentowania umiejętności i talentu dzieci była 13. edycja Powiatowego Konkursu Wielkanocnego w naszej szkole.
W piątek 23.03.2018 r. odbyło się podsumowanie konkursu na najpiękniejszą pisankę, palmę i stroik wielkanocny. Celem konkursu było podtrzymywanie i rozpowszechnianie tradycji Świąt Wielkanocnych, integrację pokoleń poprzez tworzenie prac w gronie rodzinnym, rozwijanie zdolności twórczych dzieci oraz zachęcenie do nietypowych rozwiązań plastycznych i ich prezentacji w wyjątkowych, niepowtarzalnych formach. Uczestnicy konkursu wykonali piękne prace przestrzenne w różnym formacie i ciekawymi technikami. Prace uczniów budziły wiele podziwu i zainteresowania. Jury oceniające pisanki, palmy oraz stroiki wielkanocne miało naprawdę wiele pracy, a wybór tych najpiękniejszych nie był prosty, bowiem co roku pojawiają się coraz nowsze pomysły na materiały z których były wykonane; włóczki, nici, wstążki, cekiny, kasze, materiały naturalne itp.

Jak co roku w Konkursie Wielkanocnym wzięła udział duża liczba uczestników, były to między innymi: Szkoły i Placówki Oświatowe z powiatu szczycieńskiego. Szkoła Podstawowa Nr 3, Nr 6 w Szczytnie, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Orżynach,  Niepubliczny Zespół Placówek Specjalnych w Szczytnie Niepubliczna Szkoła Specjalna „ Stowarzyszenie Promyk.
Prace były oceniane w 3 kategoriach: jajko, stroik wielkanocny, palma. Oceniano pomysłowość, użycie materiału ekologicznego, różnorodność technik, estetykę.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
Kategoria Jajko :
Małgorzata Sochoń - SP nr 3 w Szczytnie
Cezary Klinicki - SPzOI nr 2 w Szczytnie
Anna Sadłowska - SP nr 6 w Szczytnie
Agata Sadłowska - SP nr 6 w Szczytnie
Niepubliczny Zespół Placówek Specjalnych w Szczytnie w Szczytnie
Julia Szczepańska - SPzOI nr 2 w Szczytnie
Julia Góralska, Klaudia Kozicka -  Niepubliczny Zespół Placówek Specjalnych w Szczytnie

Kategoria stroik wielkanocny:
Alicja Stankiewicz – SP nr 6 w Szczytnie
Zofia Połniak , Łukasz Połniak – SP nr 6 w Szczytnie
Maja Moskal – SPzOI nr 2 w Szczytnie
Maja Milewska - SP nr 3 w Szczytnie
Sikora Oliwia - ZSP w Orżynach
Anna Spychała - ZSP w Orżynach

Kategoria palma :
I miesce
Natalia Kończyk- SPzOI nr 2 w Szczytnie
 Niepubliczny Zespół Placówek Specjalnych w Szczytnie

II miejsce:
Filip Maciorowski - SPzOI nr 2 w Szczytnie
Paulina Sawicka - SPzOI nr 2 w Szczytnie

III miesce :
Jakub Tomaszek - SPzOI nr 2 w Szczytnie
Mikołaj Kwiatkowski - SPzOI nr 2 w Szczytnie

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz rodzicom za zaangażowanie się w wykonanie wspaniałych prac. Tradycja  wielkanocnych pisanek, palm i stroików to świetna okazja do tworzenia wyjątkowych rękodzielniczych dzieł dających satysfakcję twórcom oraz "ucztę" dla oczu wszystkich podziwiających efekt.
Prace uczniów można obejrzeć na wystawie wykonanej z okazji Świąt Wielkanocnych.

Zapraszamy wszystkie Szkoły z Powiatu Szczycieńskiego na następną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym.
Życzymy wszystkim Pięknych, Radosnych i Rodzinnych Świąt.