Rok dla Niepodległej - Wielkie czytanie w dwójce

2018-06-03 16:13:48 (ost. akt: 2018-06-12 07:29:11)

Autor: J.Napiwodzka

W czwartkowe popołudnie 7 czerwca w naszym ogrodzie nauki odbył się wspólny piknik okraszony czytaniem polskich utworów literackich. Tak jak zapowiadaliśmy było coś dla ciała i ducha. Poczuliśmy się jak na obiadach czwartkowych u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Spotkanie uprzyjemniły dźwięki chóru Kantata, który zaprezentował kilka polskich pieśni patriotycznych. W niewielkich grupach klasowych czytaliśmy utwory polskich pisarzy, czyli Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”, Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”, Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy”, Jana Brzechwy „Akademię Pana Kleksa”. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania chórowi Kantata za wprowadzenie swoistego klimatu. Cieszymy się z udziału wszystkich przedstawicieli obecnych klas oraz zaangażowanych w nasze przedsięwzięcie rodzicom, nauczycielom i paniom bibliotekarkom.