2019-12-02 12:09:50 (ost. akt: 2020-05-21 12:42:12)

Świetlica szkolna w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie pracuje codziennie od godziny 6:30 do 16:10.

W świetlicy organizowane są różne formy zajęć pracy z dzieckiem:
• Zajęcia plastyczno-techniczne
• Zajęcia muzyczno-ruchowe
• Zajęcia teatralne
• Gry i zabawy edukacyjne
• Gry i zabawy na placu zabaw i boisku szkolnym
• Głośne czytanie przez nauczyciela bajek i baśni
• Oglądanie filmów i bajek dla dzieci
• Pomoc w odrabianiu prac domowych
• Udział w konkursach i uroczystościach szkolnych i międzyszkolnych
• Udział w akcjach charytatywnych

21 MAJA - DZIEŃ KOSMOSU -przygotowała Jadwiga Sydor

Czym jest kosmos? Jak wygląda? Co to jest Układ Słoneczny? Zachęcamy wszystkich do zgłębiania tajemnic Wszechświata
Ponad 20 niesamowitych ciekawostek o kosmosie.

Nauka przez zabawę - to najlepsza nauka na świecie
Wisielec
Anagram
Quiz

Porcja zabaw przygotowanych przez panią Danutę Wilkosz
Lubicie tańczyć?
Ciekawe kanapki

Kochani, 15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Zaproście bliskich do wspólnej zabawy odwiedzając padlet.

Międzynarodowy Dzień Rodziny

Dziś zapraszam Was do Krainy Teatru
KRAINA TEATRU
Drogi uczniu! Poznaj wskazówki, które pomogą Ci w nauce
Nauka

Drogie Świetliczaki, zapraszam Was do zapoznania się z przygotowaną prezentacją pt. "Jak być szczęśliwym?".
Jak być szczęśliwym?

Bądź jak Sówka Mądra Główka
Bądź bezpieczny na drodze

Moi Drodzy, przed nami Święta Narodowe. Zapoznajcie się z przygotowaną dla Was prezentacją Święta Narodowe

Majowy wypoczynek tuż, tuż… Zapraszam do odwiedzenia linku MAJOWY ODPOCZYNEK Może zainspiruje Was do spędzenia dni wolnych na łonie natury.

Kochany Świetliczaku! Wiosna to dobry czas by zadbać o własne zdrowie! Dowiedz się więcej odwiedzając link
PADLET

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Zapraszam wszystkich miłośników czytania do odwiedzenia linku
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi
.
Proponuję Wam eko - zabawy. Kliknijcie w link DZIEŃ ZIEMI

Gra planszowa Chińczyk
Gra planszowa Warcaby

Mała i szybka metamorfoza pokoju ucznia
Zabawa dla całej rodziny

Jak wykonać tulipany i pudełka techniką origami- opr. T.Bilińska
Tulipan i pudełko

Kolejna porcja wielkanocnych zabaw w opracowaniu pani Żanety Jędrysiak-Skawińskiej

Krzyżówki i wielkanocne labirynty

Obrazek wielkanocny
Pisanki 3D
Zagadki
Zajączek na słodycze
Zajączek

Wielkanocne inspiracje dla uczniów

Baranek wielkanocny z masy solnej
Wielkanocne jajeczko
Tulipan z masy solnej
Wielkanocny wianek
Witraże

Propozycja zajęć artystycznych z użyciem masy solnej

Masa solna

Informacja dla uczniów oraz propozycje zabaw wiosennych
Każdy sposób na spędzenie wiosennego popołudnia jest dobry. Proponujemy Wam krzyżówki, rebusy, ciekawe kolorowanki oraz proste prace plastyczne, które możecie wykonać w domu. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Nauczyciele Świetlicy Szkolnej
Kolorowanki, krzyżówki i rebusy
Prace plastyczne:
Biedronka
Ślimak
Gąsiennica

Dzień Kobiet w Świetlicy

Zabawa karnawałowa w świetlicy

Walentynki w świetlicy

CZTERY PORY ROKU W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Galeria III d

Uczniowie realizując blok tematyczny o zimie wykonali prace plastyczno - techniczne.
Jedną z nich było "Drzewo w zimowej szacie". Druga praca to makieta: "Zimowe zabawy".
Prace dzieci zostały wykonane bardzo starannie, uczniowie użyli różnych materiałów według własnego pomysłu. Wykonane prace zostały pokazane uczniom innych klas na wystawie w budynku szkoły.

Sylwia Sobieraj, Ewa Jabłonowska

Korzystając z pięknej, jesiennej pogody dzieci bawiły się na placu zabaw. Dary jesieni: kasztany, żołędzie, warzywa i owoce wykorzystywały w pracach plastycznych. Najpiękniejsze prace prezentowane były w galerii szkolnej (gablota obok stołówki szkolnej w głównym holu szkoły). Odpowiedzialna za galerię jest pani Żaneta Jędrysiak –Skawińska.
Dzieci brały także udział w projekcie sieci Kaufland pod kierunkiem pani Żanety Jędrysiak –Skawińskiej.
W świetlicy odbyły się dwie duże imprezy:
• „Pasowanie na świetliczaka” – informacja na stronie szkoły,
• Andrzejki - 27.10.2019r. października – wróżby, konkursy i zabawy andrzejkowe urozmaicały zwykły dzień w świetlicy
W ciągu każdego dnia odbywają się także zajęcia zgodnie z rozkładem materiału oraz różnorodne gry i zabawy.
Ewa Merta

Zima w świetlicy szkolnej była bardzo pracowita. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia. W czasie zajęć plastycznych dzieci wykonywały różnego rodzaju ozdoby, kartki świąteczne oraz bombki na choinkę. W ramach zajęć odbyły się również warsztaty lepienia aniołów z masy solnej.
Świetliczaki udowodniły, że mają wielkie serca i myślą o innych. Dzięki temu zorganizowały Mikołajkową Zbiórkę dla wychowanków Domu Dziecka w Szczytnie. Podczas akcji udało się zgromadzić wiele wspaniałych prezentów m.in. słodycze, kosmetyki oraz artykuły szklone.
Mikołajki były magicznym dniem w świetlicy. Rano dzieci odwiedził Święty Mikołaj, ponadto uczniowie mogli wziąć udział w sesji zdjęciowej ze świątecznym pierniczkiem a także wysłuchać pięknego opowiadania o Świętym Mikołaju.
W grudniu p. Teresa Bilińska i p. Żaneta Jędrysiak-Skawińska przygotowały świąteczne gazetki szkolne.

Tekst i zdjęcia: Żaneta Jędrysiak-Skawińska