2019-12-02 12:09:50 (ost. akt: 2019-12-02 12:27:27)

Świetlica szkolna w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie pracuje codziennie od godziny 6:30 do 16:10.

W świetlicy organizowane są różne formy zajęć pracy z dzieckiem:
• Zajęcia plastyczno-techniczne
• Zajęcia muzyczno-ruchowe
• Zajęcia teatralne
• Gry i zabawy edukacyjne
• Gry i zabawy na placu zabaw i boisku szkolnym
• Głośne czytanie przez nauczyciela bajek i baśni
• Oglądanie filmów i bajek dla dzieci
• Pomoc w odrabianiu prac domowych
• Udział w konkursach i uroczystościach szkolnych i międzyszkolnych
• Udział w akcjach charytatywnych

CZTERY PORY ROKU W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Korzystając z pięknej, jesiennej pogody dzieci bawiły się na placu zabaw. Dary jesieni: kasztany, żołędzie, warzywa i owoce wykorzystywały w pracach plastycznych. Najpiękniejsze prace prezentowane były w galerii szkolnej (gablota obok stołówki szkolnej w głównym holu szkoły). Odpowiedzialna za galerię jest pani Żaneta Jędrysiak –Skawińska.
Dzieci brały także udział w projekcie sieci Kaufland pod kierunkiem pani Żanety Jędrysiak –Skawińskiej.
W świetlicy odbyły się dwie duże imprezy:
• „Pasowanie na świetliczaka” – informacja na stronie szkoły,
• Andrzejki - 27.10.2019r. października – wróżby, konkursy i zabawy andrzejkowe urozmaicały zwykły dzień w świetlicy
W ciągu każdego dnia odbywają się także zajęcia zgodnie z rozkładem materiału oraz różnorodne gry i zabawy.