Szkoła Wierna Dziedzictwu

2017-07-15 15:25:05 (ost. akt: 2018-03-07 09:44:27)

W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Szczytnie przystąpiła do realizacji projektu w ramach ubiegania się o Certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu.

Certyfikat jest przyznawany przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty na okres 3 lat.
Celem realizacji projektu jest promowanie postaw patriotycznych poprzez aktywne uczestnictwo w wydarzeniach narodowych, kulturalnych i społecznych. Kolejne zadanie to upowszechnianie wiedzy na temat polskiej historii, kultury, walorów przyrodniczych i krajobrazowych.
Starając się o wypełnić założenia w ramach idei Certyfikatu, nasza szkoła realizowała projekty edukacyjne o tematyce historyczno – regionalnej, organizowała uroczystości, konkursy, turnieje, spotkania z ciekawymi ludźmi. Odbyły się wycieczki krajoznawcze do miejsc pamięci narodowej. Nasze działania oparte były na zaangażowaniu wielu pracowników szkoły, uczniów przy jednoczesnym udziale środowiska lokalnego.
Relacje z niektórych działań prezentujemy w postaci zdjęć.

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Sekcja rycerska z wizytą w naszej szkole

Z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, klasa VII c pod kierunkiem p. Judyty Mazur wystawiła sztukę pt. "Żeby nie było nudy..." . Byliśmy pod wrażeniem tego, jak w oryginalny sposób można wyjaśnić młodzieży istotę patriotyzmu, sensu przypominania historii Polski i czczenia naszych świąt narodowych
Spektakl z okazji Święta Niepodległości