KSIĄŻKA ŁĄCZY POKOLENIA

2019-02-06 09:52:52 (ost. akt: 2019-02-06 09:55:40)

Autor: J.Sydor, D.Wilkosz

Pod takim tytułem 18 stycznia 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie mające na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz umacnianie więzi międzypokoleniowych.

Spotkanie odbyło się z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy II a. Zaproszony gość – babcia jednego z uczniów - Adasia, głośno przeczytała opowiadanie „Dlaczego babcia i dziadek są inni?” ze zbioru pt. „Bajeczne mikstury”. Wysłuchany tekst był okazją do rozmowy o ludziach starszych. Dzieci dowiedziały się dlaczego ich dziadkowie nie są tacy jak oni, zapoznały się z terminem „pokolenie” oraz „drzewo genealogiczne”. Następnie opowiadały jak spędzają czas ze swoją babcią i dziadkiem oraz w jaki sposób okazują im swój szacunek, miłość i wdzięczność. Kolejnym punktem programu było wykonanie laurek. Spotkanie zakończyło się złożeniem życzeń Babci Adasia oraz wręczeniem słodkiego upominku.