KOLOROWE KREDKI – podsumowanie akcji

2022-03-21 06:34:20 (ost. akt: 2022-03-21 06:38:47)

Miło nam poinformować, że wszystkie zebrane kredki w naszej szkole w ramach charytatywnej akcji Kolorowe Kredki zostały posegregowane, zatemperowane oraz wysłane do organizatorów akcji.

Dziękujemy wszystkim zbieraczom kredek. Dziękujemy również uczniom klasy 6 c i klasy 7 a oraz harcerzom z 2 Szczycieńskiej Drużyny Harcerskiej „Libella”, którzy dzielnie pomagali w temperowaniu i w segregacji kredek. Udało Nam się zebrać 5 kg kredek ołówkowych.

Akcja Kolorowe Kredki jest akcją proekologiczną wspierającą recykling i uczącą dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia. Po wysłaniu do organizatorów kredki ołówkowe są segregowane i przepuszczane przez maszyny, a z pozyskanych materiałów szyte są kolorowe piórniki, które zapełnia się odrestaurowanymi kredkami. Kredki, które są w gorszym stanie przerabiane są na kredkową biżuterię, z której dochód przeznaczany jest na akcję "Niewidzialny Mikołaj" i "Dobra wróżka".

Więcej informacji o akcji: https://www.facebook.com/Kolorowe-Kredki-zbieramy-kredki-i-pomagamy-wyj%C4%85tkowym-i-niesamowitym-101306534566819/?modal=admin_todo_tour

Beata Folga-Grzybowska
Beata Piwowarska