menu

Pasowanie pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej

2019-03-13 10:19:21 (ost. akt: 2019-03-13 10:22:04)

Autor: J.Sydor, D.Wilkosz

„My, uczniowie pierwszej klasy Tobie Książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy. Twoich rad i wskazówek będziemy słuchać z uwagą, obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą”.

Po takiej przysiędze nastąpiło oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników.Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, w wykonaniu uczennic z klasy VII c przebranych za postacie z bajek. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, jak z nimi postępować oraz jakie korzyści płyną z czytania. Następnie odgadywali zagadki, które sprawdziły ich wiedzę o baśniach i bajkach.  Po zdaniu egzaminu ze znajomości książek dla dzieci nastąpił moment ślubowania. Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie,  że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Ceremonię pasowania zakończyło wręczenie dyplomu i pamiątkowych zakładek do książek.

Był to szczególny dzień, ponieważ pierwszoklasiści mogli samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę.
Gratulujemy najmłodszym czytelnikom i zachęcamy do częstego korzystania z biblioteki. Rodziców zachęcamy do motywowania swoich dzieci do rozwijania umiejętności czytania.