Biuletyn informacji publicznej
menu

W krainie dinozaurów i w mieście Kopernika

2019-05-23 13:56:17 (ost. akt: 2019-05-23 14:02:03)

Autor: G. Pietrzyk

Spotkanie z dinozaurami i nauka pieczenia piernika – takie między innymi atrakcje czekały na uczestników całodniowej wycieczki do Solca Kujawskiego i Torunia.

W dwóch miastach województwa kujawsko-pomorskiego wizytę złożyli uczniowie klas IV c i IV d. Celem przyjazdu do Solca był oczywiście JuraPark, czyli miejsce kojarzone z fascynującymi wiele osób dinozaurami. Na początek czwartoklasiści uczestniczyli w seansie w kinie 5D, następnie przyszedł czas na ciekawy spacer po leśnych alejkach, przy których ustawiono figury dinozaurów (wielkości naturalnej). Po wizycie w znajdującym się na terenie JuraParku Muzeum Ziemi uczniowie przeżyli dawkę emocji na rozbudowanym placu zabaw i wyruszyli w kierunku Torunia.

W mieście Kopernika spędzili trzy godziny. Po spacerze uliczkami Starego Miasta i zaliczeniu testu na prawdomówność pod Krzywą Wieżą musieli zdać jeszcze jeden egzamin – z umiejętności wypiekania piernika, czyli smakołyku, z którego Toruń jest znany. Próbę przeszli wszyscy, a warto wiedzieć, że wyrobić ciasto pomagali, pod okiem kulinarnych mistrzów z Żywego Muzeum Piernika, także opiekunowie wycieczki. Pamiątki w postaci własnoręcznie przygotowanych wypieków czwartoklasiści mogli zabrać do domów.