menu

Klasa V b poznaje historię Polski

2019-06-06 07:40:39 (ost. akt: 2019-06-06 07:49:30)

Autor: G. Pietrzyk

Klasa V b miała okazję zwiedzić Gdańsk, jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast. Podczas tej edukacyjnej wycieczki uczniowie poznawali historię zarówno dawniejszą, jak i tę dotyczącą czasów znacznie nam bliższych.

Dla niektórych wyjazd stanowił okazję, by po raz pierwszy zobaczyć morze. Centrum Gdańska jest nieco oddalone od Bałtyku, ale skrawek naszego morza można było dostrzec także z kilku punktów widokowych, na które uczniowie się wspinali. Nad samym Bałtykiem uczestnicy wycieczki byli w Sopocie, podczas spaceru po słynnym molu i plaży.

Atrakcji znalazło się jednak znacznie więcej. Pierwszą z nich stanowiła podróż - zamiast autokarem piątoklasiści jechali pociągiem – oczywiście w obie strony. Śniadania i kolacje uczniowie mieli w wersji interaktywnej – wyznaczone osoby przygotowywały posiłki dla całej grupy i doprowadzały stołówkę w schronisku młodzieżowym do porządku.

Wspinaczka na schody w wieżach w ratuszu Głównego Miasta i bazylice mariackiej, Dwór Artusa, Muzeum Bursztynu, centrum naukowe Hevelianum (z możliwością przeżycia huraganu i przejechania się symulatorem samochodu), fortyfikacje na Górze Gradowej, Gdański Teatr Szekspirowski z 56 zapadniami, spacery po uliczkach zabytkowych części miasta, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej czy popularny Monciak w Sopocie – lista atrakcji jest naprawdę długa. Przygotował je wychowawca klasy pan Jarosław Kubiaczyk, a pomogli mu panowie Tomasz Szczepański (rodzic, który poświęcił wolny czas) i Grzegorz Pietrzyk