menu

Lato, lato, lato czeka

2019-06-25 17:23:39 (ost. akt: 2019-06-25 17:26:25)

Autor: G.Pietrzyk

Ostatni dzień nauki w szkole nadszedł w tym roku wyjątkowo szybko. Uczniowie „Dwójki”, podobnie jak ich koleżanki i koledzy w całej Polsce, wakacje rozpoczęli już 19 czerwca.

Dzień rozdania świadectw to dzień, w którym spotyka się ze sobą wiele emocji. Chyba wszyscy cieszą się z dwóch miesięcy wolnego, odetchnięcia od wczesnego wstawania, przygotowywania się do sprawdzianów (lub ich sprawdzania – w przypadku nauczycieli).
Wielu uczniów „Dwójki” otrzymało nagrody za wysokie wyniki w nauce czy działalność na rzecz szkoły – i to również powód do radości.
Ostatni dzień roku szkolnego jest także czasem rozstań, łez i wzruszeń. Uczniowie klas trzecich we wrześniu rozpoczną kolejny etap nauki – zmienią się wychowawcy, pojawią się w ich życiu nowi nauczyciele. Absolwenci, czyli uczniowie klas ósmych, opuszczają mury „Dwójki” i wkrótce rozpoczną edukację w szkole średniej.
Środa 19 czerwca była dla naszej społeczności dniem szczególnym jeszcze z kilku powodów. Na emeryturę odchodzi pani dyrektor Grażyna Wyrzykowska-Mączyńska. Kierowała „Dwójką” przez 27 lat. To za jej kadencji placówka została szkołą z oddziałami integracyjnymi, czyli taką, w której szczególnie dużo uwagi poświęca się dzieciom niepełnosprawnym.
Na zasłużoną emeryturę odchodzą również panie: Urszula Chrzanowska (wychowawczyni jednej z klas kończących w tym roku naukę w naszej szkole) oraz pracujące w administracji i obsłudze: Ewa Klik i Maria Pękała. Dziękujemy i życzymy spełniania marzeń w nowym etapie życia.
A teraz – czas na wakacje, bo przecież lato, lato, lato czeka.