menu

Europejski Dzień Języków

2019-10-10 23:32:35 (ost. akt: 2019-10-11 12:13:54)

Autor: P. Bugaj

26 września 2019 r. po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, którego celem jest promowanie różnorodności językowej, wielojęzyczności oraz nauki języków obcych przez całe życie.

Podczas tegorocznego Europejskiego Dnia Języków uczniowie klas piątych i szóstych we współpracy z wychowawcami oraz nauczycielami języków obcych zaprezentowali społeczności szkolnej uprzednio wylosowane kraje Starego Kontynentu. W puli było aż 12 państw od tych zlokalizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej poczynając (6F- Polska, 5F- Czechy, 6C- Bułgaria,), przez Europę Zachodnią (6A- Niemcy, 5B- Holandia, 6E- Francja, 5C- Wielka Brytania, 5A- Hiszpania, 5E- Portugalia), północną (6B- Finlandia), na południowej kończąc (6D- Grecja, 5D- Włochy). Tak, więc wszystkie kierunki geograficzne naszego kontynentu miały swoją reprezentację.
Podczas dwóch godzin lekcyjnych oraz w trakcie przerw uczniowie, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście zapoznawali się z najważniejszymi informacjami i ciekawostkami na temat wspomnianych państw, oglądali interesujące stroje i zdjęcia, a także kosztowali cieszących się szczególnym zainteresowaniem tradycyjnych, regionalnych potraw. Wszystko to w ramach oryginalnie i barwnie ozdobionych stoisk. Osiągnięcie zadowalającego efektu końcowego nie byłoby możliwe bez zaangażowania rodziców i uczniów, którzy włożyli w przygotowanie szkolnej imprezy wiele pracy i serca, za co serdecznie dziękujemy.
Poprzez organizację Europejskiego Dnia Języków staraliśmy się pokazać szerszej publiczności, że nauka języków obcych to nie tylko żmudna praca, ale również poznawanie dziedzictwa kulturowego Starego Kontynentu i przede wszystkim świetna zabawa!

Przemysław Bugaj