menu

Żywa lekcja historii

2019-11-09 07:58:53 (ost. akt: 2019-11-09 08:16:50)

Są różne sposoby poznawania dziejów swojego kraju. Jedną z nich jest szkolny apel – żywa lekcja historii. Wprawdzie Święto Niepodległości przypada 11 listopada (w tym roku w poniedziałek), ale w naszej szkole rocznicę odzyskania przez Polskę wolności obchodziliśmy kilka dni wcześniej.

W piątek 8 listopada uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w ciekawym apelu, przygotowanym przez panie Judytę Mazur i Jolantę Napiwodzką wraz z grupą ponad 50 wykonawców. Młodzi artyści zaprezentowali najpopularniejsze pieśni i piosenki związane z czasem zaborów i drogą ku wolności. Poszczególne utwory poprzedzano informacjami o tekstach oraz ich autorach, a po wykonaniu zgromadzeni zdawali test z uważnego słuchania. Występujący otrzymali na koniec zasłużone brawa.
Nie był to jedyny w tym dniu akcent związany ze Świętem Niepodległości. W piątek w naszej szkole obowiązywał strój galowy, wszyscy mieli przypięte do piersi kotyliony, a o godzinie 11.11 na korytarzach rozbrzmiał wykonywany wspólnie „Mazurek Dąbrowskiego”.
Autor:
G. Pietrzyk