Biuletyn informacji publicznej
menu

KSIĄŻKA ŁĄCZY POKOLENIA

2020-01-17 10:36:45 (ost. akt: 2020-01-17 10:54:17)

Pod takim tytułem 15 stycznia 2020 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie mające na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz umacnianie więzi międzypokoleniowych.

Spotkanie odbyło się z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy II a. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszono babcię naszego ucznia. Pani Maria z uczuciem interpretowała poruszającą, zabawną i podnoszący na duchu opowieść pt. „Radość” Corrinne Averiss.
Po wysłuchaniu tekstu dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania oraz bez trudu odczytały zawarte w nim przesłanie. Na przykładzie tej historii dzieci zrozumiały jak ważna w życiu jest radość, co jest źródłem prawdziwej radości oraz o potrzebie utrzymywania bliskich relacji z dziadkami. Następnie opowiadały w jaki sposób okazują im swój szacunek, miłość i wdzięczność. Kolejnym punktem programu było wykonanie laurek. Spotkanie zakończyło się złożeniem życzeń Babci Kacpra oraz wręczeniem słodkiego upominku.


Czas na czytaniu upłynął bardzo szybko i przyjemnie, a uśmiech na twarzach dzieci utwierdził nas w przekonaniu, że spotkanie się udało.


J. Sydor, D. Wilkosz