Spotkanie z ratownikiem medycznym

2020-02-15 14:34:13 (ost. akt: 2020-02-15 15:00:18)

Autor: M.Ałaj

6 lutego uczniowie klasy II a uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym panem Rafałem Zawalniakiem.

Celem zajęcia przeprowadzonego przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.
Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, jak można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Nauczyli się jak należy ułożyć nieprzytomną oddychającą osobę w bezpiecznej pozycji bocznej, miały możliwość zastosowania w praktyce folii termicznej. Dużym zainteresowaniem  uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem oraz ćwiczenia praktyczne na fantomie. Po omówieniu zasad uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem.