menu

Walentynki w „Dwójce”

2020-02-20 14:19:58 (ost. akt: 2020-02-21 13:02:19)

Walentynki to czas miłości, radości i życzliwości. Do tradycji szkoły przeszedł już coroczny zwyczaj obchodzenia tego święta.

Walentynki to czas miłości, radości i życzliwości. Do tradycji szkoły przeszedł już coroczny zwyczaj obchodzenia tego święta. W jego organizację w „Dwójce” włączył się Samorząd Uczniowski oraz biblioteka szkolna. Na zajęciach panowała „walentynkowa atmosfera” czyli dzień bez ocen niedostatecznych. Jak co roku działała
poczta walentynkowa. Przez kilka dni poprzedzających święto można było w bibliotece oraz w świetlicy samodzielnie wykonać walentynkę i wrzucić ją do skrzynki. W piątek14 lutego kartki z wyrazami miłości, sympatii czy przyjaźni trafiły do adresatów. Oprócz kartek i listów walentynkowi listonosze rozdawali nauczycielom powiedzenia i cytaty związane z miłością.
W czasie przerw uczniowie w bibliotece mogli obejrzeć prezentację na temat święta, sprawdzić swoją wiedzę w „Walentynkowym kole fortuny” czy zrobić pamiątkowy portret. Z okazji święta biblioteka szkolna zaprosiła chętnych do zabawy czytelniczej, w której uczniowie mogli wypożyczyć „w ciemno” książkę zapakowaną w papier bez znajomości jej tytułu czy autora. W niektórych książkach ukryte były kupony na nagrodę. „Walentynkowa randka w ciemno z książką" przyciągnęła do biblioteki wielu czytelników.

Jagoda Sydor