menu

,,W bogactwie myśli bogactwo słów’’- warsztaty czytelnicze

2020-02-26 14:59:32 (ost. akt: 2020-02-26 15:02:54)

Autor: E.Winiarek

Dnia 24 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie odbyły się dwugodzinne warsztaty czytelnicze pod hasłem: ,,W bogactwie myśli bogactwo słów’’.

Pomysłodawcą i organizatorem warsztatów była pani Ewa Winiarek – logopeda, przy współudziale pani Małgorzaty Sęk – logopeda.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas czwartych i piątych naszej szkoły, a poprowadził je pan Marek Samselski, który jest autorem bajek, piosenek, rebusów i zagadek dla dzieci. Jest także pomysłodawcą i realizatorem projektu warsztatów twórczych ,, I ty możesz zostać bajkopisarzem’’, skierowanych do szkół, bibliotek, domów kultury.

W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się ciekawych rzeczy o pracy osób tworzących dla dzieci, usłyszeli wiele interesujących opowiadań i anegdot związanych z powstawaniem warsztatów, rozwiązywali rebusy, kalambury, zagadki, tworzyli nowe słowa. Mogli też uczestniczyć w dyskusji i zadawać pytania. Na koniec, z prowadzącym, panem Markiem, stworzyli własną bajkę, której tytuł brzmi; ,,Nie to miejsce, nie ten czas’’. Autorem tytułu jest uczeń klasy IV b – Szymon Stępień.
Dodatkową atrakcją jest to, że bajka zostanie osobiście zredagowana przez pana Samselskiego, przesłana do naszej szkoły, wydrukowana w wielu egzemplarzach i może być w posiadaniu każdego ucznia, który uczestniczył w warsztatach. Będzie także można na swoim egzemplarzu wpisać własne imię i nazwisko, jako współautora bajki.
A oto krótka fotorelacja ze spotkania.