2020-03-02 09:29:05 (ost. akt: 2020-03-02 12:47:31)

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają… Mikołaj Rej

Dnia 21.02.2020 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji poloniści, nauczyciele biblioteki oraz część uczniów z klas 6 b, 6 d, 6 e przygotowali szereg atrakcji.
Każdy polonista rozpoczął tego dnia lekcje od krótkiej pogadanki na temat istoty tego święta oraz poprosił uczniów o odmianę przez przypadki sformułowania „moje życie”. Czy tak łatwo „odmienić” swoje życie przez przypadki?
Korytarzami szkoły przechadzały się uczennice, które sprawdzały wiedzę uczniów i pracowników szkoły na temat języka polskiego. Każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była słodkim upominkiem. Ten dzień upłynął w jeszcze słodszej atmosferze, ponieważ każdy mógł zaopatrzyć się w smakołyki na kiermaszu.
Odważniejsi uczniowie zmierzyli się z dyktandem, specjalnie przygotowanym na ten dzień, przez uczniów należących do kółka polonistycznego.
I miejsce – Kacper Golon kl. VII c
II miejsce – Natalia Wanda kl. VII a
III miejsce – Martyna Godlewska VI a

Dodatkowo nauczyciele biblioteki zaprosili uczniów do konkursu znajomości związków frazeologicznych.
Szkolne korytarze zdobiły gazetki i cytaty związane z „Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego”.
Dominika Majewska