23 kwietnia- Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

2020-04-23 13:12:40 (ost. akt: 2020-04-23 13:39:01)

Autor: J.Sydor

Czemu akurat ta data? Dla literatury światowej to data symboliczna.

Tego dnia przypada rocznica urodzin lub śmierci pisarzy uznanych za największych. O kim mowa? Między innymi o Williamie Szekspirze, Miguelu de Cervantes czy Vladimirze Nabokovie. Każdego roku świat składa w ten sposób hołd wybitnym autorom, przypominając o znaczeniu literatury i książki w budowaniu pomostów między tym, co było i co będzie, między pokoleniami i kulturami. W tym roku w sposób szczególny. Tegoroczna edycja ma przypomnieć o możliwości otwarcia się na innych pomimo dystansu i podróżowaniu za pomocą książek i wyobraźni.
Dzisiaj, w czasie pandemii, zachęcamy wszystkich do czytania w zaciszu domowym, do podróży w świat fantazji, do skorzystania z zasobów bibliotek cyfrowych (linki znajdziecie we wcześniejszych artykułach “Biblioteka szkolna poleca”).

A oto materiały na poważnie i na wesoło związane z przedstawionym świętem:

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – ciekawostki!

Kolejne ciekawostki

Światowy Dzień Książki. Dlaczego warto czytać dzieciom?