menu

Świętuj wspólnie ze szczycieńskimi harcerzami nadchodzące majowe święta

2020-04-29 14:04:38 (ost. akt: 2020-04-29 14:12:36)

Wspólnie ze szczycieńskimi harcerzami zachęcamy do obchodzenia nadchodzących świąt – Święta Pracy, Dnia Flagi Narodowej i Święta Konstytucji 3 maja. Szczegóły akcji dostępne są na profilu ZHP Szczytno.

W imieniu harcerzy prosimy o robienie zdjęć z barwami narodowymi i umieszczanie ich w komentarzach pod postem na profilu ZHP Szczytno  na portalu Facebook ( https://www.facebook.com/zhpszczytno/photos/a.121378329523749/125129755815273/?type=3&theater ). Posłużą one do wykonania kolażu podsumowującego akcję #oflagujsię.

Szczegóły akcji dostępne są na profilach ZHP Szczytno i Miasto Szczytno. Poniżej informacja od szczycieńskich harcerzy.

Zuchy i Harcerze! W dniach 1-3 maja obchodzimy ważne dla nas święta - Międzynarodowe Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 maja. W szkole na pewno nieraz rozmawialiście, co wydarzyło się w tych dniach wiele lat temu. Podczas tych świąt organizowane są apele, akcje i manifestacje patriotyczne.

W tym roku ze względów bezpieczeństwa będziemy je celebrować w domach.

1 maja szanując pracę rodziców przygotuj im śniadanie/kolację, zmyj naczynia po obiedzie, zaopiekuj się młodszym rodzeństwem, po prostu daj Im odpocząć.

2 maja #oflaguj się- wywieś flagę, ozdób okno na biało-czerwono, wykonaj kokardę narodową #AkcjaKokarda.

3 maja zamiast maszerować ulicami miasta, załóż mundur/chustę, pomaszeruj na balkon, przed dom i falując flagą na wietrze okaż dumę z bycia Polakiem. Zaproś do radosnego świętowania #razemalezdalnie rodzinę, znajomych.